• Šk. rok 2014/15

• PREZENTÁCIA ŠKOLY NA VEREJNOSTI za školský rok 2014/2015:

HUDOBNÝ ODBOR

Hudobný odbor zorganizoval pre deti MŠ a žiakov ZŠ vianočné besiedky a výchovné koncerty pre deti MŠ a žiakov ZŠ, interné a vianočné  koncerty v priestoroch ZŠ a kostole v Bánovej. Úspešne pokračovala spolupráca s obecnými úradmi v Lietavskej Lúčke a Lietavskej Svinnej.

Pedagógovia sa v čase mimo vyučovania zúčastňovali so svojimi žiakmi na koncertoch, kultúrnych a spoločenských podujatiach. Návšteva koncertov ŠKO v Dome umenia v Žiline – 7x, účasť na muzikáloch v Bratislave – 2x, účasť na organových koncertoch v kostole v Žiline – 3x, zorganizovanie koncertu v DSS Zástranie – dlhoročná spolupráca.

VÝTVARNÝ ODBOR

Výtvarný odbor SZUŠ  zorganizoval 1. ročník výtvarnej súťaže pre žiakov SZUŠ a ZŠ pod  názvom Vianočná pohľadnica. Súťaž prebiehala v 3 kategóriách a zúčastnilo sa na nej 115 súťažiacich. Vyhodnotenie súťaže a ocenenie víťazov  sa uskutočnilo na Vianočnom koncerte v ZŠ Budatín.

Výtvarný odbor vyhlásil a zrealizoval  II. ročník úspešnej výtvarnej súťaže „Keď sním“, určenej pre deti MŠ a žiakov ZŠ. Cieľom súťaže je vytvoriť návrh na vankúš v štýle patchwork pri použití ľubovoľnej techniky vo formáte A3. Do súťaže sa zapojilo 103 žiakov.

Pedagógovia VO navštívili so svojimi žiakmi výtvarné galérie v Žiline a Bratislave.

V spolupráci s TO pripravil pre žiakov masky na fašiangový sprievod.

Mgr. Erik Šoška sa výrobou divadelnej kulisy podieľal na realizácii účinkovania bábkového divadielka žiakov ZŠ Lietavská Lúčka.

VO v spolupráci s TO pripravil pre žiakov SZUŠ v Lietavskej Lúčke Súťaž vlastnej tvorby.

TANEČNÝ ODBOR

Tanečný odbor SZUŠ sa prezentoval na mnohých verejných vystúpeniach organizovaných MsÚ, a to: Staromestské slávnosti, Dni primátora, Vianoce na mestskom úrade, Karnevalový sprievod a Fašiangy v meste Žilina. Žiaci odboru boli hosťom na 2 predstaveniach Folklórneho súboru Rozsutec, konkrétne „Čaro Vianoc z Terchovej a Roztancované fašiangy“.

Tanečný odbor zorganizoval „Dni tanca“- workshop tanečného odboru s cieľom priblížiť rôzne tanečné štýly, konkrétne :  hip – hop, lyric jazz, spoločenské a ľudové tance. Na podujatí sa zúčastnilo 39 žiakov a pedagógovia TO SZUŠ a ZUŠ Kysucké Nové Mesto.

Tanečný odbor zorganizoval v Dome odborov Žilina celoslovenskú tanečnú súťaž „Umenie v pohybe“ s účasťou 17 organizácii s 378 tanečníkmi.

Na záver školského roka sa uskutočnila súťaž vlastnej tvorby TO „Tanec ako ho cítim“ v Dome kultúry v Lietavskej Lúčke s účasťou 23 súťažiacich žiakov SZUŠ.

LITERÁRNO - DRAMATICKÝ ODBOR

Oddelenie  pôsobiace v MŠ Gaštanova naštudovalo divadielko „ O repke“, s ktorým sa predstavilo na 2 vystúpeniach pre svojich mladších kamarátov. Pani učiteľka pripravila pre rodičov Deň otvorených dverí s cieľom oboznámiť ich s náplňou LDO a možnosťami , ktoré poskytuje deťom MŠ. Deti oddelenia sa predstavili s programom „ O psíčkovi a mačičke, ktorí umývali dlážku“.

LDO pôsobiace v ZŠ Závodie svojou činnosťou aktívne prispelo k naštudovaniu a realizácii súťažného vystúpenia vo Francúzsku, na ktorom sa zúčastnila p.uč. Anna Šusteková.

SPOLUPRÁCA :

• Základné školy a materské školy Žilinského kraja, Osobitná škola Žilina, Folklórny súbor Rozsutec, Farský úrad, Mestské divadlo, Mestský úrad Žilina, Obecný úrad Lietavská Lúčka a Lietavská Svinná, Konzervatórium Žilina, ŠKO
          • 2.5. – Deň tanca, ZUŠ Hranice na Morave – účasť na tanečnom vystúpení a tanečných workshopoch,
          • 5.5. Konzervatórium Žilina – absolventský koncert- účasť žiakov

• 22.6. - ZŠ Brodno - výstava prác žiakov VO
          • 30.6. Slávnostné ukončenie školského roka TO – HO v ZŠ Závodie

AKTIVITY :

• 4.2. Informačno - propagačný deň SZUŠ v ZŠ L.Lúčka pri príležitosti zápisu detí do 1.roč. ZŠ
          • 7.2. Vystúpenie žiakov TO na plese Folklórneho súboru Rozsutec
          • 13.2. Fašiangy v Žiline – sprievod a vystúpenie
          • 14.2. Roztancované Fašiangy – vystúpenie žiakov TO, Mestské divadlo Žilina
          • 30.4. Stavanie mája TO, Hlinkové  námestie